10.11.2017

(text: Veronika Kučerová, foto: Bohempia)

Téma udržitelnosti a ochrany životního prostředí ve spojení s módou není nic nového. Už dlouho tady v Česku diskutujeme, recyklujeme, second handujeme, zkrátka v posledních pár letech jako bychom začli přemýšlet více nad tím, kdo vyrobil naše oblečení. Taková malá fashion revolution tady dávno začala. Nyní je na řadě najít nové možnosti využití lokálních surovin a možná se zaměřit na firmy, které jsou férové a vědí, jak dělat rozdíl nejenom u nás, ale i ve světě. Přesně takouvou vizi má i značka Bohempia.

Zakladatel Tomáš Rohal chtěl zkrátka pracovat na něčem, co má smysl a co podpoří českou lokální tvorbu.

Co vás napadne když se řekne konopí? Když opomenete první asociace, zjistíte, že konopí má na trhu již hodně dlouho rozsáhlé využití! Právě toho se chytil v roce 2015 Tomáš Rohal, který Bohempii založil. Několik let zkoumal všechno možné a nemožné a pak vypustil do světa značku s konopnými produkty. Proč? Zkrátka chtěl pracovat na něčem, co má smysl a co podpoří českou lokální tvorbu. A konopí je na něco takového skvělým prostředkem! Někdo možná ani netuší, že “vaše zelené” může být oblečením nebo dokonce obuví – a ne ledajakou. Od roku 2017 Bohempia zároveň oslavuje české prvenství s mezinárodně respektovanou certifikací PETA, kterou na svou obuv získala, ale i druhé místo v kategorii Inovace ankety Český Goodwill.

 

Na to, že Bohempia funguje teprve dva roky, slaví v zahraničí velké úspěchy. Tomášovy produkty si získaly své zákazníky díky přirozeným ekologickým, funkčním a antiseptickým vlastnostem konopného vlákna a lokální výrobě nejen v Česku a na Slovensku, ale i ve Finsku nebo Novém Zélandě.  Českou udržitelnou módu si oblíbili také osobnosti a odborníci ze světa etické módy v Americe, jako je Kelly Madera, Tania Gabriela nebo modelka Anne Therese Bengtsson.

 

Bohempia chce jít ale ještě dál! Proto launchuje na kickstarter.com svoji novou kampaň, kde představuje již třetí kolekci. A my jim držíme palce! Je dobré vidět lokální brand, který svojí vytrvalostí a kvalitní prací dosahuje úspěchů a možná tak motivuje i další brandy. Nebo možná právě vás!

 

 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

27.11.2017
Každý chce mať fotku od Welin. Pretože na jej fotkách vyzerajú vždy všetci akosi krajšie. Pretože za každou fotkou...
26.11.2017
Súťaž, ktorá už po 4-krát hľadala medzi mladými fashion brandmi budúcnosť slovenského módneho priemyslu....
20.11.2017
Svetové univerzity ponúkajú online kurzy. Zdarma. Až 200 vysokých škôl z celého sveta otvorilo 600 bezplatných...
18.11.2017
"V módních editorialech propaguji rasovou různorodost modelek a model silné sebevědomé ženy. Ve svých osobních...
16.11.2017
crafting plastic! studio založili v roce 2016 Vlasta Kubušová a Miroslav Kral, kterých materiál je jediný svého...
13.11.2017
Zuzana Janošová, alebo aj SJU LOVES, začínala fotením eventov a streetstyle pre Fashion MAP. Dnes žije v ...
  •  
  • 1 z 112
  •